Sigara bağımlılığından nasıl kurtulunur?

2
1970

Sigara bağımlılığından nasıl kurtulunur?

Sigara kullanıcısı olduğunuz için bu sayfadasınız, sigaraya nasıl başladınız?
Sigaraya başlarken yanınızda sizi sigara kullanmak için teşvik edenler var mıydı, sizi cesaretlendirenler, bir kere dene diyenler? Efkarlı anınızda size sigara uzatanlar, kendi başınıza başladıysanız dahi sonrasında sigara içmenizi sağlayanlar, bir tek sigara uzatanlar.
Evet, biliyoruz sigara içmeniz için sizi teşvik eden çok oldu, sizi yüreklendiren, size eşlik eden.
Peki ya bırakmanız için? Genellikle duyduğunuz sözler daha çok cesaretinizi kıran, iradenizi sorgulayan sözlerdi. Yanınızda gerçekten duran, sizi anlayan, sizi teşvik edenlere ihtiyaç duyduğunuz anlarda o kişiler olmadığı için bu bağımlılıktan kurtulma yollarında yalnız kaldınız diyebiliriz.
Farkındalık Atölyesi “Sigara bağımlılığından nasıl kurtulunur?” sorusuna cevap arıyor!
Sigara bağımlısı mısınız, öncelikle bunu sorgulamanız gerekiyor. Ne sıklıkta sigara kullanıyorsunuz, sigara kullanmadığınızda nasıl hissediyorsunuz, sigara ile aranızda nasıl bir bağ var, sigara kullandığınızda kendinizi mutlu mu hissediyorsunuz, öfkelendiğinizde mi yoksa mutsuz hissettiğinizde mi sigara kullanıyorsunuz, yoksa sadece bir el alışkanlığı mı? Tüm bu soruları kendinize sorduğunuzda bazı cevaplar alacaksınız elbette ve tabi ki birlikte tüm bu yolları keşfedeceğiz. Sigarayı isteğinize bağlı olarak ya da bağlı olmadan, düzenli bir şekilde kullanıyorsanız sigara bağımlısı olduğunuzu söylemek mümkün ama ne derecede bağımlı olduğunuzu öğrenmek için sitemizde yer alan bağımlılık testimize katılabilir ve sonucunuzu öğrenebilirsiniz.


Sigara bağımlılığından nasıl kurtulunur?
Sigara bağımlılığından kurtulmak için bağımlılık düzeyinizi öğrendikten sonra genelde sigara bırakmak için yarattığımız nedenler olur. Bunlar aile,çocuk, iş ortamı, sosyal statü vs gibi etkenlerdir. Bu değişkenlerden dolayı sigarayı bırakmak isteriz fakat bir türlü bırakamayız. Bunun temel sebebi sigarayı neden bırakmamız gerektiğine odaklanmamızdır. Sigarayı bırakmak için ihtiyacımız olan şey sigarayı neden içtiğimizi keşfetmektir. Sigarayı neden içtiğimiz ile ilgili görüşmeler yaparak, kişisel sigaraya başlama öykünüzü dinleyerek sorunlarınızın kökenine iniyor ve sigara bağımlılığınız ile ilgili kafanızdaki tüm soru işaretlerini kaldırıyoruz. Sigarayı sadece mutlu olmak için içiyor olabilirsiniz, yoğun stres altında kaldığınızda içiyor olabilirsiniz. Bizler bu durumun profesyonel tespitini yaptıktan sonra size bu gibi kriz durumlarında nasıl davranmanız gerektiği neler yapmanız gerektiği ile ilgili detaylı bilgileri ulaştırıyor olacağız.
Farkındalık Atölyesi ile sigara bağımlılığından kısa sürede kurtulun!

 

2 YORUMLAR

  1. Ama artık içmemeniz gerek bunun nedenini kendimiz ne kadar biliyorsakta. Bize tek başımıza zor geldiği için bırakırken ne yapicagimizida örn. Nasıl beslenmenin gerek neden ictigimiz veya içmek istediğimiz konularında Levent bey devreye giriyor ona güvenin gerisini dert etmeyin ben kendisine güveniyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here